Се отстранува доградбата на кафе-барот „Правда“ во Општина Центар

Активности|

По налог на Општина Центар и врз основа на Решението ИП1 бр.... Повеќе → Се отстранува доградбата на кафе-барот „Правда“ во Општина Центар

Општина Центар подготвена ќе го дочека почетокот на новата учебна година

Активности, Образование, Спорт и млади|

Осумте основните училишта на територија на Општина Центар... Повеќе → Општина Центар подготвена ќе го дочека почетокот на новата учебна година

Дневен ред за 67-ма седница на Совет на Општина Центар

Совет|

Дневен ред за 67 седница на Совет на Општина Центар, закажана... Повеќе → Дневен ред за 67-ма седница на Совет на Општина Центар

Градоначалникот Богдановиќ и директорот на ЈП „ПОЦ“, Кичевски, го презентираа проектот за реконструкција на улицата „Ленинова“

Активности, Проекти|

Пред дирекцијата на ЕВН во Општина Центар, градоначалникот... Повеќе → Градоначалникот Богдановиќ и директорот на ЈП „ПОЦ“, Кичевски, го презентираа проектот за реконструкција на улицата „Ленинова“

За една недела санкционирани 159 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → За една недела санкционирани 159 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Општинската акција за мерење на гласност е во тек – издадени Решенија за преземање мерки на два угостителски објекти

Активности|

Секторот за инспекциски работи на Општина Центар од... Повеќе → Општинската акција за мерење на гласност е во тек – издадени Решенија за преземање мерки на два угостителски објекти

Богдановиќ: Паднатото дрво на „Орце Николов“ покажа дека има болни дрвја

Uncategorized|

Денешната слика од паднатото дрво на улица „Орце Николов“... Повеќе → Богдановиќ: Паднатото дрво на „Орце Николов“ покажа дека има болни дрвја

Со реконструкцијата на „Мирослав Крлежа“, Дебар Маало добива пешачка и резидентна зона

Активности|

Градоначалникот Саша Богдановиќ го најави капиталниот... Повеќе → Со реконструкцијата на „Мирослав Крлежа“, Дебар Маало добива пешачка и резидентна зона

Општина Центар ја отплати последната рата од кредитот за катната гаража „Судска Палата“

Активности|

Општина Центар ја отплати последната рата од кредитот... Повеќе → Општина Центар ја отплати последната рата од кредитот за катната гаража „Судска Палата“

Градоначалникот Богдановиќ го потпиша барањето за реконструкција на улицата „Козара“

Активности, Проекти|

Градоначалникот Саша Богдановиќ го потпиша барањето за... Повеќе → Градоначалникот Богдановиќ го потпиша барањето за реконструкција на улицата „Козара“

Close Search Window