Општина Центар продолжува да биде партнер на млади креативци кои го збогатуваат културниот и уметничкиот живот

Активности, Култура|

Општина Центар продолжува да биде партнер на млади... Повеќе → Општина Центар продолжува да биде партнер на млади креативци кои го збогатуваат културниот и уметничкиот живот

Промовираме спортски активности кај нашите ученици

Спорт и млади|

... Повеќе → Промовираме спортски активности кај нашите ученици

Герасимовски: Започна реконструирањето на тротоарот на улицата „Народен фронт“

Комунални дејности|

Општинските служби го започнаа реконструирањето на... Повеќе → Герасимовски: Започна реконструирањето на тротоарот на улицата „Народен фронт“

По повод Свесткиот ден на уметноста – 15 април, Ве очекуваме на улица „Македонија“ во 18:30 часот. Бидете дел од настанот Центарски улици 2

Активности, Култура|

По повод Свесткиот ден на уметноста – 15 април, Ве... Повеќе → По повод Свесткиот ден на уметноста – 15 април, Ве очекуваме на улица „Македонија“ во 18:30 часот. Бидете дел од настанот Центарски улици 2

Завршија ракометните натпревари во Лига Центар 2024

Спорт и млади|

Честитки до сите учесници на ракометните натпревари што се... Повеќе → Завршија ракометните натпревари во Лига Центар 2024

Промоција на „Љубов во топка” на Ана Јовковска во Центар Јадро, дело за врсничко насилство

Активности|

Новата книга на Ана Јовковска „Љубов во топка“ на лесен и... Повеќе → Промоција на „Љубов во топка” на Ана Јовковска во Центар Јадро, дело за врсничко насилство

Романот на Ксенија Николова „Зад маските” е уште една успешна приказна на Општина Центар

Активности, Култура|

Романот на Ксенија Николова „Зад маските” е уште една... Повеќе → Романот на Ксенија Николова „Зад маските” е уште една успешна приказна на Општина Центар

Градоначалникот Горан Герасимовски го посети семејството Емини, во центарско Крњево по повод празникот Рамазан Бајрам

Активности|

Домаќините не пречекаа со топло добредојде, како блиски и... Повеќе → Градоначалникот Горан Герасимовски го посети семејството Емини, во центарско Крњево по повод празникот Рамазан Бајрам

Герасимовски: Екипите го локализираа пожарот на Универзална, апелирам да не се шират шпекулации за причините за избувнувањето

Активности|

По информациите за избувнувањето на пожарот во Универзална... Повеќе → Герасимовски: Екипите го локализираа пожарот на Универзална, апелирам да не се шират шпекулации за причините за избувнувањето

Герасимовски: Остануваме посветени на градење мултиетничко општество, одбележан Меѓународниот ден на Ромите

Култура|

Д-р Џемиле е првата Ромка која заврши Медицински факултет и... Повеќе → Герасимовски: Остануваме посветени на градење мултиетничко општество, одбележан Меѓународниот ден на Ромите

Close Search Window