Општина Центар: Со доставеното мислење од Транспорт и врски, Општина Центар нема основи за суспензија на деталните урбанистички планови

Пресс, Совет|

По добивањето на мислењето од Министерството за транспорт... Повеќе → Општина Центар: Со доставеното мислење од Транспорт и врски, Општина Центар нема основи за суспензија на деталните урбанистички планови

Делегација на Општина Центар, предводена од градоначалникот Богдановиќ, во посета на Стар Град во Белград

Активности, Култура, Образование, Спот и млади|

Делегација на Општина Центар, предводена од... Повеќе → Делегација на Општина Центар, предводена од градоначалникот Богдановиќ, во посета на Стар Град во Белград

Во текот на една недела санкционирани се 195 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Во текот на една недела санкционирани се 195 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Општина Центар: Остануваме посветени на заштитата на животната средина – отстранетите дрва ќе бидат заменети со нови и ќе се зачува целиот дрворед на „Орце Николов“

Пресс|

Општина Центар ја информира јавноста дека останува... Повеќе → Општина Центар: Остануваме посветени на заштитата на животната средина – отстранетите дрва ќе бидат заменети со нови и ќе се зачува целиот дрворед на „Орце Николов“

Градоначалникот Богдановиќ и министерката Шахпаска ја најавија изградбата на првата детска градинка во населбата Пролет

Активности, Образование, Проекти, Спот и млади|

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно... Повеќе → Градоначалникот Богдановиќ и министерката Шахпаска ја најавија изградбата на првата детска градинка во населбата Пролет

Градоначалникот Саша Богдановиќ изврши увид во завршните работи од реконструкциите на улицата „Драмска“ и крак од „Тасино Чешмиче“

Активности, Проекти|

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, изврши... Повеќе → Градоначалникот Саша Богдановиќ изврши увид во завршните работи од реконструкциите на улицата „Драмска“ и крак од „Тасино Чешмиче“

Изминатата седмица санкционирани 179 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Изминатата седмица санкционирани 179 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Започна проектот „Караван за здрави заби“ во детските градинки во Општина Центар

Активности, Проекти|

Денес во матичниот објект на ЈУДГ ОЦ „Кочо Рацин“ започна... Повеќе → Започна проектот „Караван за здрави заби“ во детските градинки во Општина Центар

Општина Центар и оваа година со субвенции за велосипеди, е-велосипеди и е-тротинети

Активности, Проекти|

За поздрава животна средина и помал сообраќаен метеж –... Повеќе → Општина Центар и оваа година со субвенции за велосипеди, е-велосипеди и е-тротинети

Усвоен заклучокот за воведување на резидентни паркиралишта во Општина Центар

Активности, Совет|

Врз основа на пристигнатите петиции од жителите што живеат... Повеќе → Усвоен заклучокот за воведување на резидентни паркиралишта во Општина Центар

Close Search Window