Герасимовски за Локално: Само 10 до 15 отсто се предмет на дооформување кај „Треска“

Прес|

Општина Центар нема да дозволи во поранешниот индустриски... Повеќе → Герасимовски за Локално: Само 10 до 15 отсто се предмет на дооформување кај „Треска“

Изминатата седмица санкционирани 205 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Изминатата седмица санкционирани 205 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Герасимовски: Нема да дозволам злоупотреба на ниту една педа државно земјиште, за случајот кај „Тифани“ ќе пуштиме жалба

Прес|

По последните написи во медиумите за Решението за одземање... Повеќе → Герасимовски: Нема да дозволам злоупотреба на ниту една педа државно земјиште, за случајот кај „Тифани“ ќе пуштиме жалба

Табела и резултати од одиграни натпревари во одбојка (девојки) во Лига Центар 2021

Спорт и млади|

ПЕТТО КОЛО бр. Училишни екипи Резултат 1 ООУ “Гоце Делчев“... Повеќе → Табела и резултати од одиграни натпревари во одбојка (девојки) во Лига Центар 2021

Општина Центар: Остро демантираме дека се продавало државно земјиште во „Треска“, Шанса за Центар манипулира

Прес|

Општина Центар ги отфрла тврдењата искажани на... Повеќе → Општина Центар: Остро демантираме дека се продавало државно земјиште во „Треска“, Шанса за Центар манипулира

Санкционирани 203 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Санкционирани 203 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Герасимовски: 63 ученици од социјално загрозени семејства добиваат бесплатни стоматолошки услуги

Активности, Образование|

Општина Центар во соработка со Стоматолошкиот факултет –... Повеќе → Герасимовски: 63 ученици од социјално загрозени семејства добиваат бесплатни стоматолошки услуги

Герасимовски: Чисти дворови, нови садници и бојадисани клупи, заврши втората голема акција за чистење во училиштата

Активности|

Општина Центар ја организираше втората голема акција за... Повеќе → Герасимовски: Чисти дворови, нови садници и бојадисани клупи, заврши втората голема акција за чистење во училиштата

Герасимовски: Ве повикувам утре на втората голема акција за чистење на училишните дворови во Општина Центар

Активности|

Општина Центар утре, сабота (19.3.2022), во 10:00 часот наутро ја... Повеќе → Герасимовски: Ве повикувам утре на втората голема акција за чистење на училишните дворови во Општина Центар

Герасимовски: Исплатени се 7000 денари парична помош за новороденчиња на 70 семејства во Центар

Активности|

На 70 семејства од почетокот на оваа година им се исплатија... Повеќе → Герасимовски: Исплатени се 7000 денари парична помош за новороденчиња на 70 семејства во Центар

Close Search Window