Спомен обележјето на Горан Стефановски го започнува своето патување за Скопје

Активности, Култура|

Во чест на починатиот писател, режисер, сценарист,... Повеќе → Спомен обележјето на Горан Стефановски го започнува своето патување за Скопје

Започна со работа „Матично“ – Општински младински центар во Општина Центар

Активности, Проекти, Совет, Спот и млади|

Старото „Матично“ во Центар добива нова младост. На... Повеќе → Започна со работа „Матично“ – Општински младински центар во Општина Центар

Расчистени улиците во Општина Центар, активностите продолжуваат и во вечерните часови

Активности|

Општина Центар, општинската зимска служба и работниците... Повеќе → Расчистени улиците во Општина Центар, активностите продолжуваат и во вечерните часови

Зимската служба на терен, граѓаните да пријавуваат снежни наноси

Активности|

Зимската служба на Општина Центар од утринава е на терен и... Повеќе → Зимската служба на терен, граѓаните да пријавуваат снежни наноси

Зимската служба на Општина Центар со 7 возила ги расчистува улиците од снегот

Активности|

Општина Центар подготвена ги дочека денешните снежни... Повеќе → Зимската служба на Општина Центар со 7 возила ги расчистува улиците од снегот

Општина Центар ќе обезбеди 2 милиони денари за ЈП „Лајка“

Активности, Совет|

Општина Центар ќе обезбеди 2.000.000,00 денари од Буџетот за 2021... Повеќе → Општина Центар ќе обезбеди 2 милиони денари за ЈП „Лајка“

Богдановиќ: Пет нови локални паркови во новиот ДУП Маџир Маало 1

Активности, Совет|

Советот на Општина Центар на последната 60-та седница,... Повеќе → Богдановиќ: Пет нови локални паркови во новиот ДУП Маџир Маало 1

Општина Центар: Нема да дозволиме приватно средно училиште во ООУ „Киро Глигоров“

Активности, Образование|

Општина Центар ги демантира информациите во јавноста, дека... Повеќе → Општина Центар: Нема да дозволиме приватно средно училиште во ООУ „Киро Глигоров“

Општина Центар воведува еднонасочен сообраќаен режим на ул. „Св. Климент Охридски“ (Адвокатска улица)

Активности|

Во текот на денешниот ден, Општина Центар во координација... Повеќе → Општина Центар воведува еднонасочен сообраќаен режим на ул. „Св. Климент Охридски“ (Адвокатска улица)

Усвоен буџетот на Општина Центар за 2021-ва година

Активности|

На денешната прес – конференција одржана во салата за... Повеќе → Усвоен буџетот на Општина Центар за 2021-ва година

Close Search Window