Одлична забава со Дац и Александар, ДЏ Фиц, Драган Б. Костиќ и тамбурашите на „Центар и пријателите“

Активности|

Многу насмевки, задоволство, дружење, музика и пријатна... Повеќе → Одлична забава со Дац и Александар, ДЏ Фиц, Драган Б. Костиќ и тамбурашите на „Центар и пријателите“

Бесплатен паркинг во центар за новогодишните и божиќни празници

Uncategorized|

Паркирањето во Општина Центар за време на новогодишните и... Повеќе → Бесплатен паркинг во центар за новогодишните и божиќни празници

Дневен ред за 18-та седница на Совет

Совет|

Дневен ред за 18-та седница на Совет на Општина Центар,... Повеќе → Дневен ред за 18-та седница на Совет

Акција на Секторот за инспекции на Општина Центар – извршени контроли на повеќе локации во општината

Активности|

Секторот за Инспекциски работи на Општина Центар во текот... Повеќе → Акција на Секторот за инспекции на Општина Центар – извршени контроли на повеќе локации во општината

Герасимовски со новогодишни пакетчиња за посреќна и повесела нова година

Активности|

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, во... Повеќе → Герасимовски со новогодишни пакетчиња за посреќна и повесела нова година

Во текот на една недела санкционирани 227 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Во текот на една недела санкционирани 227 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Герасимовски ги покани граѓаните на предновогодишна прослава и базар на 29-ти и 30-ти, на „Боемска улица 1“

Активности, Прес|

Дводневна прослава на „Боемска улица 1“, со повеќе настани... Повеќе → Герасимовски ги покани граѓаните на предновогодишна прослава и базар на 29-ти и 30-ти, на „Боемска улица 1“

Герасимовски: Во моментов тече исплатата за еднократната парична помош за пензионерите

Активности, Прес, Проекти|

Во утринското гостување во Утрински брифинг... Повеќе → Герасимовски: Во моментов тече исплатата за еднократната парична помош за пензионерите

Општина Центар ја заврши реконструкцијата на „Адвокатска улица“

Активности|

Општина Центар заврши со реконструкцијата на „Улица 2“,... Повеќе → Општина Центар ја заврши реконструкцијата на „Адвокатска улица“

За една седмица санкционирани 211 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → За една седмица санкционирани 211 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Close Search Window