Промовираме спортски активности кај нашите ученици

Спорт и млади|

... Повеќе → Промовираме спортски активности кај нашите ученици

Завршија ракометните натпревари во Лига Центар 2024

Спорт и млади|

Честитки до сите учесници на ракометните натпревари што се... Повеќе → Завршија ракометните натпревари во Лига Центар 2024

Се одржа Атлетски крос за учениците од основните училишта

Активности, Спорт и млади|

Општина Центар го одржа традиционалниот пролетен атлетски... Повеќе → Се одржа Атлетски крос за учениците од основните училишта

Герасимовски на тренингот на Работнички: Конечно Работнички се враќа на шампионските патеки, ви благодарам за тоа

Активности, Спорт и млади|

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски... Повеќе → Герасимовски на тренингот на Работнички: Конечно Работнички се враќа на шампионските патеки, ви благодарам за тоа

Герасимовски: Во моментов се подготвува проект за новиот изглед на салата „Работнички“

Прес, Спорт и млади|

Општина Центар го чека идејниот проект за салата... Повеќе → Герасимовски: Во моментов се подготвува проект за новиот изглед на салата „Работнички“

Шаховски турнир за учениците во Општина Центар

Активности, Образование, Спорт и млади|

Општина Центар во соработка со Шаховскиот сојуз на Град... Повеќе → Шаховски турнир за учениците во Општина Центар

Општина Центар продолжува со поддршка на центарскиот мотоклуб Енрудо тим Водно

Спорт и млади|

Денеска ги запознавме 18 лиценцирани мотоциклисти од... Повеќе → Општина Центар продолжува со поддршка на центарскиот мотоклуб Енрудо тим Водно

Герасимовски: Целосно го реконструиравме фудбалското игралиште за децата близу ССМ

Спорт и млади|

Службите на Општина Центар ја поставија новата подлогата,... Повеќе → Герасимовски: Целосно го реконструиравме фудбалското игралиште за децата близу ССМ

Резултати од натпреварите во кошарка во Лига Центар 2023/2024 година

Спорт и млади|

ТАБЕЛА – КОШАРКА 12.00 ч. ООУ „Димитар Миладинов“ – ООУ... Повеќе → Резултати од натпреварите во кошарка во Лига Центар 2023/2024 година

Пофалница на Филип Димовски за спортски триумф во Словенија

Спорт и млади|

Горди сме на Филип Димовски, ученик од VIIIa одделение во ООУ... Повеќе → Пофалница на Филип Димовски за спортски триумф во Словенија

Close Search Window