Со расфрлани 30 тони сол и три возила се расчистува снегот во Општина Центар

Активности|

По обилните врнежи на снег кои го зафатија Скопје... Повеќе → Со расфрлани 30 тони сол и три возила се расчистува снегот во Општина Центар

Резултати од одиграни натпревари во кошарка во рамки на Лига Центар 2021/2022

Спорт и млади|

1 Коло ООУ 11 Октомври – ООУ Киро Глигоров 46 – 08 ООУ Гоце... Повеќе → Резултати од одиграни натпревари во кошарка во рамки на Лига Центар 2021/2022

Во тек се обуките од Проектот за невработени жени во Општина Центар

Проекти|

Врз основа на Меморандумот за соработка помеѓу Општина... Повеќе → Во тек се обуките од Проектот за невработени жени во Општина Центар

Општина Центар дел од акцијата на Град Скопје и ЈП „Комунална хигиена“ за чистење на отпад од приватни имоти

Активности|

Општина Центар учествува во акцијата на Град Скопје и... Повеќе → Општина Центар дел од акцијата на Град Скопје и ЈП „Комунална хигиена“ за чистење на отпад од приватни имоти

Герасимовски-Брнз: Продлабочување на соработката и нови заеднички активности со Амбасадата на САД

Активности|

Продлабочување на соработката и заеднички проекти, беа... Повеќе → Герасимовски-Брнз: Продлабочување на соработката и нови заеднички активности со Амбасадата на САД

Во текот на една недела санкционирани 210 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Во текот на една недела санкционирани 210 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Close Search Window