Герасимовски: Зачестените контроли на градилиштата продолжуваат – инвеститорите да градат според одобренијата

Активности|

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски... Повеќе → Герасимовски: Зачестените контроли на градилиштата продолжуваат – инвеститорите да градат според одобренијата

Герасимовски: Граѓаните да не вложуваат во објекти без дозвола кои утре може да им бидат отстранети

Прес|

Покрај решавање на проблемот со дивоградбите... Повеќе → Герасимовски: Граѓаните да не вложуваат во објекти без дозвола кои утре може да им бидат отстранети

Поддршка од министерот Бочварски за Иницијативата за конфискација на Герасимовски

Активности|

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски,... Повеќе → Поддршка од министерот Бочварски за Иницијативата за конфискација на Герасимовски

Санкционирани 193 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Санкционирани 193 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Герасимовски за РСЕ: Во Општина Центар подготвуваме нови локални иницијативи

Активности, Прес|

Конфискација на нелегално изградените објекти и ставање во... Повеќе → Герасимовски за РСЕ: Во Општина Центар подготвуваме нови локални иницијативи

Герасимовски: Инвеститорите два пати ќе размислат дали ќе градат на диво

Прес|

„Ме радува тоа што Иницијативата за конфискација на... Повеќе → Герасимовски: Инвеститорите два пати ќе размислат дали ќе градат на диво

Министерот Лога со поддршка за иницијативата за конфискација на дивоградби на Герасимовски

Активности|

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски,... Повеќе → Министерот Лога со поддршка за иницијативата за конфискација на дивоградби на Герасимовски

Герасимовски на средба со Здружението „Мобилност Скопје“ по повод Светскиот ден на здравјето

Активности|

По повод Светскиот ден на здравјето и 75 годишнината од... Повеќе → Герасимовски на средба со Здружението „Мобилност Скопје“ по повод Светскиот ден на здравјето

Герасимовски: Градежниците да ги почитуваат прописите, ги засилуваме контролите на терен

Активности|

Придружуван од општинските служби, градоначалникот на... Повеќе → Герасимовски: Градежниците да ги почитуваат прописите, ги засилуваме контролите на терен

Атлетски крос во Општина Центар по повод Меѓународниот ден на спортот

Активности, Спорт и млади|

По повод одбележувањето на Меѓународниот ден на спортот за... Повеќе → Атлетски крос во Општина Центар по повод Меѓународниот ден на спортот

Close Search Window