Герасимовски: Бесплатни офталмолошки прегледи за 522 дечиња во градинките во Центар

Активности, Спорт и млади|

Во тек се бесплатни офталмолошки прегледи кај 522 деца од... Повеќе → Герасимовски: Бесплатни офталмолошки прегледи за 522 дечиња во градинките во Центар

Минатата недела санкционирани се 236 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Минатата недела санкционирани се 236 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Повисоки плати на вработените и нова комунална дејност во ЈП „ПОЦ“ – заврши седмата седница на Советот на Општина Центар

Совет|

Со 13 гласа за, советниците од Советот на Општина Центар... Повеќе → Повисоки плати на вработените и нова комунална дејност во ЈП „ПОЦ“ – заврши седмата седница на Советот на Општина Центар

Герасимовски: Со изградба на еден објект наместо два ќе има повеќе зеленило спроти Нова Македонија

Активности, Прес|

Општина Центар нема да постапи по ништо околу земјиштето... Повеќе → Герасимовски: Со изградба на еден објект наместо два ќе има повеќе зеленило спроти Нова Македонија

Дневен ред за 7-ма седница на Совет

Совет|

Дневен ред за 7. седница на Совет на Општина Центар, закажана... Повеќе → Дневен ред за 7-ма седница на Совет

Оглас за ангажирање на сезонски работници

Uncategorized|

Поради зголемен обем на активности поврзани со одржувањето... Повеќе → Оглас за ангажирање на сезонски работници

Подобра инфраструктура и помош за самохраните мајки, градоначалникот Герасимовски на средба со граѓаните

Активности|

Подобри инфраструктурни решенија, намалување на новите... Повеќе → Подобра инфраструктура и помош за самохраните мајки, градоначалникот Герасимовски на средба со граѓаните

Општина Центар досега нема продадено ниту 1 метар квадратен државно земјиште

Прес|

Општина Центар остро реагира на изјавите од ВМРО-ДПМНЕ дека... Повеќе → Општина Центар досега нема продадено ниту 1 метар квадратен државно земјиште

За седум дена санкционирани се 225 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → За седум дена санкционирани се 225 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Герасимовски: Со новото раководство на КК Работнички влегуваме во нови подвизи и успеси

Активности, Спорт и млади|

Најтрофејниот кошаркарски колектив КК Работнички со ново... Повеќе → Герасимовски: Со новото раководство на КК Работнички влегуваме во нови подвизи и успеси

Close Search Window