Зимската служба на Општина Центар со 7 возила ги расчистува улиците од снегот

Активности|

Општина Центар подготвена ги дочека денешните снежни... Повеќе → Зимската служба на Општина Центар со 7 возила ги расчистува улиците од снегот

Општина Центар ќе обезбеди 2 милиони денари за ЈП „Лајка“

Активности, Совет|

Општина Центар ќе обезбеди 2.000.000,00 денари од Буџетот за 2021... Повеќе → Општина Центар ќе обезбеди 2 милиони денари за ЈП „Лајка“

Богдановиќ: Пет нови локални паркови во новиот ДУП Маџир Маало 1

Активности, Совет|

Советот на Општина Центар на последната 60-та седница,... Повеќе → Богдановиќ: Пет нови локални паркови во новиот ДУП Маџир Маало 1

Интерен оглас број 1/2021 за пополнување на работно место со унапредување

Uncategorized|

Врз основа на  член 11, 30, 48 и 49 од Законот за... Повеќе → Интерен оглас број 1/2021 за пополнување на работно место со унапредување

Општина Центар: Нема да дозволиме приватно средно училиште во ООУ „Киро Глигоров“

Активности, Образование|

Општина Центар ги демантира информациите во јавноста, дека... Повеќе → Општина Центар: Нема да дозволиме приватно средно училиште во ООУ „Киро Глигоров“

Дневен ред за 60-та седница на Совет на Општина Центар

Совет|

Дневен ред за 60-та седница на Советот на Општина Центар,... Повеќе → Дневен ред за 60-та седница на Совет на Општина Центар

Минатата недела санкционирани се 189 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Минатата недела санкционирани се 189 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Општина Центар воведува еднонасочен сообраќаен режим на ул. „Св. Климент Охридски“ (Адвокатска улица)

Активности|

Во текот на денешниот ден, Општина Центар во координација... Повеќе → Општина Центар воведува еднонасочен сообраќаен режим на ул. „Св. Климент Охридски“ (Адвокатска улица)

Усвоен буџетот на Општина Центар за 2021-ва година

Активности|

На денешната прес – конференција одржана во салата за... Повеќе → Усвоен буџетот на Општина Центар за 2021-ва година

Во текот на една недела санкционирани 190 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Во текот на една недела санкционирани 190 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Close Search Window