Герасимовски: Бесплатни стоматолошки услуги за децата од градинките кои доаѓаат од семејства во социјален ризик

Активности, Образование|

Општина Центар обезбедува бесплатно орално здравје за... Повеќе → Герасимовски: Бесплатни стоматолошки услуги за децата од градинките кои доаѓаат од семејства во социјален ризик

Герасимовски: Утре започнува реконструкцијата на „Ленинова“

Активности|

Утре, среда, 15.2.2023, започнува реконструкцијата на улицата... Повеќе → Герасимовски: Утре започнува реконструкцијата на „Ленинова“

Во текот на една недела санкционирани 224 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Во текот на една недела санкционирани 224 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Распоред на натпревари во Лига Центар 2022/2023 во одбојка – девојки

Спорт и млади|

ОПШТИНА ЦЕНТАР – СКОПЈЕ   ДОМАЌИН : ООУ „СВ. КИРИЛ И... Повеќе → Распоред на натпревари во Лига Центар 2022/2023 во одбојка – девојки

Герасимовски: Бесплатни стоматолошки услуги за сите пензионери, учениците и децата во градинките во социјален ризик

Активности|

Општина Центар во соработка со Стоматолошкиот факултет –... Повеќе → Герасимовски: Бесплатни стоматолошки услуги за сите пензионери, учениците и децата во градинките во социјален ризик

Општина Центар со 500.000 денари парична помош за настраданите од земјотресот во Република Турција и Сирија

Активности|

На предлог на градоначалникот на Општина Центар, Горан... Повеќе → Општина Центар со 500.000 денари парична помош за настраданите од земјотресот во Република Турција и Сирија

Резултати од 1-во коло во одбојка – девојки – Лига Центар 2022/2023

Спорт и млади|

Во понеделник (6.2.2023) започна првото коло од натпреварите во... Повеќе → Резултати од 1-во коло во одбојка – девојки – Лига Центар 2022/2023

Герасимовски: Моја заложба е Центар да биде првата енергетски независна општина во државата

Активности|

Државата, локалните самоуправи, институциите, компаниите,... Повеќе → Герасимовски: Моја заложба е Центар да биде првата енергетски независна општина во државата

Изминатата седмица санкционирани 240 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Изминатата седмица санкционирани 240 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Герасимовски: На барање на граѓаните ги засилуваме контролите на нелегалните препродавачи кај Зелен пазар

Активности|

Секторот за инспекциски работи на Општина Центар во... Повеќе → Герасимовски: На барање на граѓаните ги засилуваме контролите на нелегалните препродавачи кај Зелен пазар

Close Search Window