Во текот на една недела санкционирани се 195 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Во текот на една недела санкционирани се 195 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Оглас за ангажирање на сезонски работници

Активности|

Поради зголемен обем на активности поврзани со одржувањето... Повеќе → Оглас за ангажирање на сезонски работници

Општина Центар: Остануваме посветени на заштитата на животната средина – отстранетите дрва ќе бидат заменети со нови и ќе се зачува целиот дрворед на „Орце Николов“

Прес|

Општина Центар ја информира јавноста дека останува... Повеќе → Општина Центар: Остануваме посветени на заштитата на животната средина – отстранетите дрва ќе бидат заменети со нови и ќе се зачува целиот дрворед на „Орце Николов“

Градоначалникот Богдановиќ и министерката Шахпаска ја најавија изградбата на првата детска градинка во населбата Пролет

Активности, Образование, Проекти, Спорт и млади|

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, заедно... Повеќе → Градоначалникот Богдановиќ и министерката Шахпаска ја најавија изградбата на првата детска градинка во населбата Пролет

Градоначалникот Саша Богдановиќ изврши увид во завршните работи од реконструкциите на улицата „Драмска“ и крак од „Тасино Чешмиче“

Активности, Проекти|

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, изврши... Повеќе → Градоначалникот Саша Богдановиќ изврши увид во завршните работи од реконструкциите на улицата „Драмска“ и крак од „Тасино Чешмиче“

Изминатата седмица санкционирани 179 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Изминатата седмица санкционирани 179 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Започна проектот „Караван за здрави заби“ во детските градинки во Општина Центар

Активности, Проекти|

Денес во матичниот објект на ЈУДГ ОЦ „Кочо Рацин“ започна... Повеќе → Започна проектот „Караван за здрави заби“ во детските градинки во Општина Центар

Општина Центар и оваа година со субвенции за велосипеди, е-велосипеди и е-тротинети

Активности, Проекти|

За поздрава животна средина и помал сообраќаен метеж –... Повеќе → Општина Центар и оваа година со субвенции за велосипеди, е-велосипеди и е-тротинети

Усвоен заклучокот за воведување на резидентни паркиралишта во Општина Центар

Активности, Совет|

Врз основа на пристигнатите петиции од жителите што живеат... Повеќе → Усвоен заклучокот за воведување на резидентни паркиралишта во Општина Центар

Со ребалансот на Буџетот – повеќе средства за реконструкција на улици, енергетски фасади, градинки, училишта и јавна хигиена во Општина Центар

Активности, Проекти, Совет|

Советот на Општина Центар, на вчерашната 65-та седница ги... Повеќе → Со ребалансот на Буџетот – повеќе средства за реконструкција на улици, енергетски фасади, градинки, училишта и јавна хигиена во Општина Центар

Close Search Window