Топло добредојде за првачињата во Центар

Активности|

Драги ученици, наставници и родителиДенес училишното ѕвоно... Повеќе → Топло добредојде за првачињата во Центар

Квалитетното и безбедно образование на нашите деца останува приоритет во нашата работа.

Активности|

Од видеото може да погледнете како изгледаше... Повеќе → Квалитетното и безбедно образование на нашите деца останува приоритет во нашата работа.

Во Центар безбеден старт на учебната година

Активности, Образование|

Општина Центар, со цел да овозможи безбеден почеток на... Повеќе → Во Центар безбеден старт на учебната година

За седум дена санкционирани се 296 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Активности|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → За седум дена санкционирани се 296 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Општина Центар заврши со реконструкција на улицата Салвадор Аљенде

Активности|

Денеска градоначалникот на Општина Центар, Саша... Повеќе → Општина Центар заврши со реконструкција на улицата Салвадор Аљенде

Нови пешачки патеки и зеленило, Општина Центар започна со реконструкција на Сквер Јадран

Активности|

Грдата слика на стари и оштетени пешачки патеки на Сквер... Повеќе → Нови пешачки патеки и зеленило, Општина Центар започна со реконструкција на Сквер Јадран

Оглас за распределба на финансиски средства од Програмата за спорт и рекреација на Општина Центар Скопје за 2020 година

Активности, Спот и млади|

Врз основа на член 50 од Законот за локалната самоуправа... Повеќе → Оглас за распределба на финансиски средства од Програмата за спорт и рекреација на Општина Центар Скопје за 2020 година

Оглас за ангажирање на сезонски работници

Активности|

Поради зголемен обем на активности поврзани со одржувањето... Повеќе → Оглас за ангажирање на сезонски работници

Општина Центар подели 150 пакети храна за пензионерите и згрижувачките семејства

Активности|

Општина Центар во соработка со невладината организација... Повеќе → Општина Центар подели 150 пакети храна за пензионерите и згрижувачките семејства

Пуштен во употреба објектот Пепелашка на градинката „Р.Ј. Корчагин“ во Општина Центар

Активности, Проекти|

Општина Центар заврши со комплетната реконструкција на... Повеќе → Пуштен во употреба објектот Пепелашка на градинката „Р.Ј. Корчагин“ во Општина Центар

Close Search Window