Општина Центар поднесе кривична пријава против управителот на кафе барот „Интермецо“

Активности|

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, денес... Повеќе → Општина Центар поднесе кривична пријава против управителот на кафе барот „Интермецо“

Донација од 60 преносливи компјутери за основните училишта во Општина Центар

Активности, Образование|

Со поддршка од неколку општествено одговорни компании, а во... Повеќе → Донација од 60 преносливи компјутери за основните училишта во Општина Центар

За седум дена санкционирани се 293 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Активности|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → За седум дена санкционирани се 293 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

Дневен ред за 54. седница на Совет на Општина Центар

Совет|

Дневен ред за 54. седница на Совет на Општина Центар закажана... Повеќе → Дневен ред за 54. седница на Совет на Општина Центар

Поранешно „Матично“ ќе се реконструира во нов младински центар

Активности, Проекти, Спорт и млади|

На денешната прес – конференција, градоначалниците на... Повеќе → Поранешно „Матично“ ќе се реконструира во нов младински центар

Денови на Општина Центар

Активности|

Општина Центар годинава го прославува 44 роденден. По тој... Повеќе → Денови на Општина Центар

Close Search Window