Герасимовски: Почнуваме акција за реконструкција на детските игралишта во Центар

Активности|

Општина Центар започнува акција за реконструкција на... Повеќе → Герасимовски: Почнуваме акција за реконструкција на детските игралишта во Центар

Герасимовски: Ќе одржувам средби со граѓаните пред секоја реконструкција на улица

Активности|

Сообраќаен режим во една насока на улицата „Црвена Вода“... Повеќе → Герасимовски: Ќе одржувам средби со граѓаните пред секоја реконструкција на улица

Санкционирани 151 непрописно паркирано возило на територија на Општина Центар

Uncategorized|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → Санкционирани 151 непрописно паркирано возило на територија на Општина Центар

Герасимовски: Реконструкција на улици, нов пензионерски клуб, бесплатен паркинг за лицата со оштетен слух во првите 100 дена

Активности, Прес, Проекти|

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски,... Повеќе → Герасимовски: Реконструкција на улици, нов пензионерски клуб, бесплатен паркинг за лицата со оштетен слух во првите 100 дена

Јавен повик до евидентирани невработени лица за вклучување во проектот „Образование за сите“

Образование|

Врз основа на Програмата за образование на Општина Центар-... Повеќе → Јавен повик до евидентирани невработени лица за вклучување во проектот „Образование за сите“

Оглас за ангажирање на сезонски работници

Uncategorized|

Поради зголемен обем на активности поврзани со одржувањето... Повеќе → Оглас за ангажирање на сезонски работници

Резултати и табела во одбојка за ученички – Лига Центар 2021/2022

Спорт и млади|

ОПШТИНА ЦЕНТАР – Лига на натпревари во ОДБОЈКА за... Повеќе → Резултати и табела во одбојка за ученички – Лига Центар 2021/2022

Герасимовски: 77 прочистувачи за воздух во основните училишта во Центар

Uncategorized, Образование|

Општина Центар достави 77 прочистувачи за воздух во седум... Повеќе → Герасимовски: 77 прочистувачи за воздух во основните училишта во Центар

Герасимовски: Италијански јазик за основците од Центар

Активности, Образование|

Книги, учебна литература, професори и други видови на... Повеќе → Герасимовски: Италијански јазик за основците од Центар

Герасимовски: Ги враќаме училишните спортски игри во Општина Центар

Активности|

Со пригодна свеченост и со почитување на КОВИД 19... Повеќе → Герасимовски: Ги враќаме училишните спортски игри во Општина Центар

Close Search Window