Општина Центар засади нови 11 висококвалитетни дрва – Јавори

Активности|

Зеленилото и дрвата се важен фактор за прочистувањето на... Повеќе → Општина Центар засади нови 11 висококвалитетни дрва – Јавори

Денови на книгата во Општина Центар

Активности|

Овој викенд заврши литературниот тринеделен проект... Повеќе → Денови на книгата во Општина Центар

За една недела се санкционирани 319 непрописно паркирани возила во Општина Центар

Активности|

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка... Повеќе → За една недела се санкционирани 319 непрописно паркирани возила во Општина Центар

Оглас за ангажирање на тројца сезонски работници

Активности|

Поради редовно одржување на чистотата и зголемен обем на... Повеќе → Оглас за ангажирање на тројца сезонски работници

Јавен повик за финансирање на програмските активности на здруженијата и фондациите

Активности, Проекти|

ОПШТИНА ЦЕНТАР-СКОПЈЕ Врз основа на Законот за здруженија и... Повеќе → Јавен повик за финансирање на програмските активности на здруженијата и фондациите

Известување 15.11.2019

Активности|

ЈП „Паркови и Зеленило“, на барање на Општина Центар, вчера... Повеќе → Известување 15.11.2019

Заврши проектот за „Зајакнување на општинските совети“ – Сензорни соби за дечињата од трите градинки, Младински центар и Отворени сцени во Општина Центар

Активности, Проекти|

Во ООУ „Јохан Хајнрих Песталоци“ вчера се одржа и... Повеќе → Заврши проектот за „Зајакнување на општинските совети“ – Сензорни соби за дечињата од трите градинки, Младински центар и Отворени сцени во Општина Центар

Дневен ред за 37-ма седница на Совет на Општина Центар

Совет|

Д Н Е В Е Н   Р Е Д за 37-та седница на Советот на Општина... Повеќе → Дневен ред за 37-ма седница на Совет на Општина Центар

Богдановиќ: Изградбата на катна гаража на ова место целосно ќе ги „загуши“ граѓаните

Активности|

Интегрален текст од денешната изјава за медиуми на... Повеќе → Богдановиќ: Изградбата на катна гаража на ова место целосно ќе ги „загуши“ граѓаните

Во Општина Центар одржан третиот Отворен ден со градоначалникот Богдановиќ

Активности|

Градежното уредување, отпадот, отпадот, паркинзите,... Повеќе → Во Општина Центар одржан третиот Отворен ден со градоначалникот Богдановиќ

Close Search Window